Nemocnice dostala darem pět monitorů dechu za 10 tisíc korun

TŘINEC Gynekologicko – porodnické oddělení Nemocnice Třinec převzalo od Nadace Křižovatka pět monitorů dechu v celkové hodnotě 10 tisíc korun, které hlídají nejen zástavu dechu, ale také bezdeší, a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží pak okamžitě spustí alarm.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojence a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Její hlavní činnosti je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Za 25 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic více než 9,5 tisíci monitory dechu v celkové hodnotě cca 36 milionů Kč.

 

Pro Nemocnici Třinec pět monitorů dechu nadace pořídila díky finanční podpoře společnosti CHAPS a Třineckých železáren.

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým dítětem domů.

Foto: TZ

Komentáře