Vloupali se do domu, teď čelí trestu tří let za katrem

TŘINEC  Třinečtí kriminalisté v těchto dnech obvinili dvě osoby – třicetiletého muže a dvaatřicetiletou ženu, kteří se vloupali do domu za účelem krádeže a způsobili škodu více než 28 tisíc korun.

Muž se ženou se o víkendu dostali na pozemek rodinného domu v Třinci a po neúspěšném pokusu překonat hlavní a garážové dveře poškodili skleněnou výplň francouzského okna, čímž se jim podařilo do domu vniknout. Následně za účelem odcizení si připravili různé věci, například starý čínský porcelán nebo sběratelské předměty s hudební tématikou. Byli však vyrušeni příbuznou majitele domu a z místa utekli.

Díky přesnému popisu pachatele se však přivolané policejní hlídce podařilo muže v krátkém čase zadržet nedaleko místa činu i s několika odcizenými věcmi. Na základě zjištěných skutečností a operativní činnosti kriminalistů byla následující den zadržena i podezřelá žena. Dalším prověřováním kriminalisté zjistili, že pachatelům nebyl dům zcela neznámý – ovedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Nyní jsou muž se ženou, kteří svým jednáním způsobili škodu za více než 28 tisíc korun, obvinění s přečinu poškození cizí věci, porušování domovní svobody a krádeže ve formě spolupachatelství.Za uvedené skutky jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Komentáře