Na obchvatu Třince teď stavějí mosty

REGION Stavební práce na třetím úseku obchvatu Třince intenzivně pokračují. Po odvozech ornice se nyní provádějí konsolidační násypy a pracuje se na mostních konstrukcích.

Stavba I/68 Třanovice – Nebory přes všechny dosavadní překážky, a to zejména v souvislosti s pandemií COVID-19 a dlouho blokovanou demolicí posledního domu nyní pokračuje v absolutním nasazení – potvrdila Lucie Franquesa z Ředitelství silnic a dálnic. – Usilovně se pracuje na téměř všech mostech této stavby, a to od vrtání pilot, betonáž základů, armování dříku po provádění pilot. Na mostě na silnici I/68 přes Ropičanku a trať ČD se nyní provádí montáž a svařování polí nosné ocelové konstrukce. Provádějí se také práce na některých přeložkách inženýrských sítí – dodala.

 

Třetí úsek silnice I/68 Nebory – Třanovice v délce 5 400 metrů naváže na stávající obchvat Třince. Nová kapacitní čtyřpruhová komunikace povede mimo zastavěné území, kde budou veškerá křížení mimoúrovňová. Součástí nové komunikace je také 25 protihlukových stěn s celkovou délkou téměř deset kilometrů. Nový úsek vytvoří pokračování silnice I/11 od dálnice D48 až po státní hranici se Slovenskem a definitivně dořeší plynulé propojení od Mostů u Jablunkova po Třanovice.

Stavba klíčové dopravní komunikace v úseku Nebory – Třanovice odstartovala v listopadu 2019 a hotová by měla být v létě příštího roku. Poslední úsek naváže na obchvat Třince zprovozněný v roce 2017 a definitivně dořeší plynulé dopravní propojení od Mostů u Jablunkova po Třanovice.

Podrobnosti o stavbě najdete zde.

Foto: ŘSD

Komentáře