Na sjezdovce si užívali lyžníci na jasankách

MOSTY U JABLUNKOVA  V sobotu  se v mosteckém Ski areálu opět lyžovalo, ovšem vybavení lyžařů bylo tentokrát poněkud netradiční. Proběhl zde totiž 9. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v historickém lyžování.

Víkend zahájili lyžníci a příznivci historického lyžování již v pátek besedou na téma „Jasanky za polárním kruhem“. V sobotu se pak soutěžilo, a to hned ve dvou disciplínách. Dopoledne závodníci, všichni na dřevěných lyžích a v dobovém oděvu, poměřili své síly ve slalomu. Soutěžilo se v paralelním slalomu, který prověřil všestrannost závodníků. Těch se sešlo kolem čtyřiceti, mezi nimi i šest dětí.

Nejprve jeli slalom mezi brankami, pak na skokánek, velký oblouk a závěrečný sprint do kopce do cíle. Odpoledne se závodníci na stejné trati postavili na start Jasankrosu, tedy Skicrossu na jasankách. Do soutěží se zapojil v gorolském kroji i místostarostů Mostů Martin Procházka, který v této disciplíně vzorně reprezentoval svoji obec a ve své kategorii zvítězil.

Podél svahu se sešlo mnoho návštěvníků a hlasitě povzbuzovali závodníky. Pořadatelka závodu Karin Raszková si velmi pochvalovala atmosféru na Mostech. “Něco takového tady chybělo. Na přes rok se do Beskyd určitě vrátíme.“

Komentáře