Naše ambice jsou vyšší, říká Nekoranec z HC Javorový

TŘINEC S přáním vylepšit umístění z loňska vstoupili do druhého ročníku Slezské hokejové ligy (SHL) hráči HC Javorový. „Zkušenosti z minulé sezony nám dávají sílu a příležitost udělat věci lépe než vloni,“ zdůraznil útočník Pavel Nekoranec.

V předchozím ročníku jste skončili poslední a nepostoupili do play-off. Jaké jsou vaše ambice v probíhající sezoně?
Naším cílem je skončit, tak, abychom si zahráli play-off. Naše ambice jsou vyšší, ale jak na tom budeme, to se ukáže až během sezony.

Už víte, co soutěž obnáší. Budete z toho profitovat?
Věřím, že sezona bude lepší, protože jsme zkušenější. Zkušenosti z minulé sezony nám dávají sílu a příležitost udělat věci lépe než v loňském ročníku, který byl pro náš tým zahajovacím.

Do jaké míry se změnila soupiska mužstva HC Javorový?
Obměnili jsme šedesát procent týmu. Asi třicet procent našich hráčů odešlo do Eagles Třinec, dalších třicet do Warriors Třinec. Někteří další zamířil do Nebor. Naši bývali hráči, kteří už ligu okusili loni, tak budou nastupovat za zbrusu nové týmy.

Rozsáhlé změny na soupisce souvisely s tím, že jste skončili úplně poslední? Proto se vaše cesty rozdělily?
Ty se už rozdělovaly v průběhu sezony. Co se děje v kabině, to se pak přenáší na led. Spokojenost u nás samozřejmě nebyla, docházelo k žabomyším vojnám.

Takže jste se nakonec rozešli a každý si jdete svou cestou.
Kluci si chtěli založit nový tým, tak ať ukážou, co v nich je. My jsme také posílení, takže snad letos dopadneme podstatně lépe než tomu bylo vloni.

Jak se vám zamlouvá nový model soutěže?
SHL letos hraje dvanáct týmů. Jsou rozděleny na dvě divize, karvinskou a třineckou. K vidění tak bude řada atraktivních derby.

 

Komentáře