Klub polského filmu zve na Koncert

BYSTŘICE Klub polského filmu zve na další, v pořadí již třetí projekci filmu. Zítra, tedy ve čtvrtek 7. listopadu v bystřickém kině bude promítán dokumentární film Koncert z roku 1982. Na stříbrném plátně tak uvidíme Perfect, TSA, Maanam a další polské kapely během koncertu v lodžském klubu.

Autorem filmu, jenž je jednou z mála autentických relací z období polského rocka 80. let, je Michał Tarkowski. Kromě vystoupení několika polských kapel zaznamenává i reakce účastníků dnes již legendárního koncertu.

Dá se zároveň říct, že tento film je jako vyšitý pro všechny našince střední generace, a to bez ohledu na národnost, neboť v době „osmdesátek“ polský rock se poslouchalo téměř v každé slezskotěšínské domácnosti. Takže Koncert je i příležitostí k návratu do dob mládí, a pro mladší ročníky pak šancí podívat se, jak začínaly dnes již legendární polské kapely z nichž některé, a to nejednou, zahrály i na bystřickém Zlotu.

Setkání v rámci Klubu polského filmu v bystřickém kině mají formu diskusního klubu. Další projekce pro členy i nečleny klubu jsou nachystané na 21. listopadu a 12. prosince.

Komentáře