Návrat zábavných aktivit pro malé nemocniční pacienty

TŘINEC Na dětském oddělení Nemocnice Třinec se opět rozjíždějí všechny volnočasové a jiné aktivity k rozptýlení a rozveselení dětských pacientů. Ty byly od března letošního roku, v souvislosti se zákazem návštěv a přijatých opatření z důvodu koronavirové nákazy, utlumeny.

Smích a písničky opět znějí na dětském oddělení třinecké nemocnice každé úterý, kdy se k dětem, po téměř třech měsících, vrátili Zdravotní klauni.  – Jsme velmi rádi, že opět můžeme rozdávat radost nemocným dětem, ustaraným rodičům i vytíženému personálu. Na náš návrat jsme se důkladně připravili a zavedli jsme opatření, abychom všem zajistili bezpečí. Zdravotní klauni jsou vybaveni ochrannými pomůckami a naše návštěvy se řídí zvýšenými hygienickými pravidly – vysvětlila klauní doktorka Gabriela Giganty.

K dalším aktivitám, které dětem pobyt v nemocnici alespoň trochu ulehčí, patří výtvarné dílny  a pohádkové představení divadelního spolku Křesadlo, které budou realizovány od začátku prázdnin. – K plnému provozu všech našich aktivit, jako jsou návštěvy z knihovny Třinec v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“, Dny otevřených dveří a další, bychom se chtěli vrátit od září letošního roku – sdělila tisková mluvčí Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková

 

 

 

Komentáře