Zásobníky na plyn dohořívaly ještě odpoledne

ČESKÝ TĚŠÍN Deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo od dnešního rána v Českém Těšíně u požáru dvou nadzemních zásobníků na zkapalněný propan butan (LPG) v blízkosti čerpací stanice pohonných hmot.

Operační středisko hasičů bylo o požáru u čerpací stanice informováno krátce po čtvrté hodině ranní. Hasiči ihned zahájili hašení a ochlazování zásobníků třemi proudy vody, současně z nedaleké ubytovny evakuovali do bezpečí desítku pracovníků. Dalším lidem bylo doporučeno, aby nenavštěvovali či odešli z několika nedalekých prodejen. Bytové domy ani domky v blízkosti čerpací stanice nejsou.

Smůla je, že v pondělí byly zásobníky doplněny na 80 procent objemu. Zásah tak může trvat ještě několik hodin – konstatoval dopoledne tiskový mluvčí ZHS MSK Petr Kůdela. A opravdu, v ochlazování zásobníků  vodou hasiči pokračovali ještě odpoledne. Zároveň pomocí termokamery pravidelně kontrolovali jejich teplotu i pomalu klesající výšku hladiny zkapalněného plynu.

Jelikož se nedalo vyloučit možnost exploze, byla přilehlá část Karvinské ulice uzavřena. Na svou bezpečnost museli dbát také hasiči, kteří pobývali za svými cisternami či okolními budovami.

Požár se dosud obešel bez zranění. Policie ČR již zadržela podezřelého muže, který by mohl mít požár na svědomí. Podezřelému, pokud bude usvědčen ze zločinu obecného ohrožení, hrozí trestní sazba od tří do osmi let.

K požáru zásobníků vyjely jednotky HZS MSK ze stanic Český Těšín, Havířov, Karviná, Bohumín a Ostrava-Zábřeh, dobrovolné jednotky Český Těšín-Město, Český Těšín-Mosty, Petrovice-Závada, Rychvald a Starý Bohumín.

Video ze zásahu najdete zde.

Foto: HZS MSK

Komentáře