Návštěva otce po porodu je již povolená

TŘINEC Nemocnice Třinec povolila přítomnost otce bezprostředně po porodu na porodním sále. Samozřejmě pouze při dodržení přísných hygienických a epidemiologických podmínek.

Koronavirus ovlivnil život všech občanů opravdu ve všech aspektech. Po vypuknutí pandemie změny pocítili i budoucí rodiče, kteří chtěli být u porodu společně. Otcové k porodu totiž nesměli. A to platí i nadále. Ale co již od soboty můžou, je být na porodním sále bezprostředně po porodu a vidět tak svou ratolest v prvních minutách jejího života.

Návštěva bezprostředně po porodu je otcům dovolena při dodržení následujících podmínek: otec nemá žádné příznaky COVID-19, nesmí mít žádné infekční příznaky (nachlazení, chřipku, respirační potíže a teplotu), musí mít negativní cestovatelskou a epidemiologickou anamnézu a samozřejmě nesmí být v karanténě.

Dalšími podmínkami, které novopečení taťkové musí splnit, jsou rouška na obličeji po celou dobu návštěvy, obléknout si jednorázový plášť a návleky a dodržet všechny pokyny personálu třinecké porodnice.

Komentáře