Nechtěl platit za tablet, tak použil pepřový sprej

REGION Necelé dva dny stačily kriminalistům, aby po vyhodnocení získaných poznatků zadrželi mladého muže podezřelého z loupeže. Nyní mu hrozí až deset let za mřížemi.

Dnes již obviněný jednadvacetiletý muž měl reagovat na inzerát o prodeji tabletu a telefonicky si domluvit osobní schůzku s prodejcem. Ten přijel na smluvené místo do jedné z obcí na Frýdecko-Místecku.

Zájemce si měl tablet nejprve prohlédnout a poté souhlasit s jeho koupí za částku 21 tisíc korun. Prodávajícímu však měl sdělit, že u sebe nemá dostatek finanční hotovosti. Poté měl zavolat své údajné babičce, aby mu zbytek peněz přinesla. Místo toho měl obviněný využít chvilkové nepozornosti poškozeného a nastříkat mu do očí pepřový sprej. Poté se měl zmocnit tabletu a z místa utéci – popsala událost policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Dosud netrestaný mladík s kriminalisty spolupracoval, při výslechu se ke skutku doznal a také uvedl, že nutně potřeboval peníze na finanční výpomoc pro příbuznou. Kriminalisté jej obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

 

Komentáře