Nehoda na obchvatu. Silnice je uzavřená. Aktualizace

MOSTY U JABLUNKOVA Jeden mrtvý a pět zraněných je bilance dnešní dopravní nehody na obchvatu na silnici I/11, která se stala krátce po 7 hodině. Při čelní srážce dvou osobních aut jedno z nich bylo v důsledku srážky odmrštěno pod projíždějící kamion.

Na místo nehody vyrazily dvě jednotky profesionálních hasičů a stejný počet jednotek dobrovolných hasičů. Zasahoval i vrtulník a dvě posádky se sanitkou.

„Záchranáři bohužel nemohli pomoci cestujícímu z osobního vozidla, který utrpěl poranění neslučitelná se životem a podlehl jim bezprostředně po havárii. Ošetřovali jsme i pět mužů ve věkovém rozpětí osmadvacet až čtyřiapadesát let. Všichni byli při vědomí a utrpěli středně závažná poranění. Ve dvou případech poranění páteře, dále pak hlavy, hrudníku a dolní končetiny,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Jeden ze zraněných byl přepraven vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice, čtyři zranění pak byli přepraveni do třinecké nemocnice.

„Přesná příčina nehody se šetří. Důležitý dopravní tah musel být v místě nehody obousměrně uzavřen a policie odklání dopravu“ – sdělila mluvčí policie Karolína Bělunková.

V současné době na místě nehody pracuje těžká vyprošťovací technika. Silnice ve směru na Slovensko podle posledních dostupných údajů byla v 11.45 hod. nadále neprůjezdná.

Komentáře