TŘINEC Na přelomu června a července se v Třinci konal Women camp. V klubu Como-3 gym se připravovaly české reprezentantky chystající se na Mistrovství světa IFMA do Bangkoku.

A kdo tedy v Třinci ladil formu? Kategorie 57  kg – Klusová, Como-3 gym Třinec, 54 kg – Bulínová, Valetudo gym Znojmo, 60 kg – Pelechová, Gladiátors gym České Budějovice.

Spolu s nimi trénovaly také boxerky z Prahy, Brna, Bratislavy i ostatní holky z Como-3 gym. Como má velkou dívčí základnu, kterou vede reprezentantka Karolína Klusová, jež má ze svých posledních 13 mezinárodních zápasů pouze 3 porážky.

Trénovalo se dvojfázově, hlavní zaměření byly vzájemné souboje zápasnic a práce v klinči, kterou teď míní zúročit v Bangkoku. Vše bylo formou hry a úpolení. Část se vydala i na odpolední kemp Pyotra Nakonechnyi, kde se taky rozebíraly klinče.

Hodnocení Women campu samotnými boxerkami:

Karolína Klusová, Como-3 gym Třinec
Jak se ti líbil kemp?
Hodně. Měly jsme šanci si zaspárovat s nejlepšími fighterkami v ČR a Slovensku. Kemp se hrozně povedl, sedly jsme si i jako holky, měly si co říct. Předaly jsme si zkušenosti. Bylo to super! Moc děkuji Khru Vaňkovi za takovou akci.

Eliška Pelechova, Gladiátors gym České Budějovice
Jak se ti líbil kemp?
Soustředění se mi líbilo, tolik holek na trénink bych potřebovala častěji. S holkami to bylo fajn jak na tréninku, tak mimo. Myslím, že jsme si pěkně sedly.

Martina Kuchařová, Aplik Muaythai gym Praha
Co říkáš na kemp?
Kemp byl skvělý! Celkově trénovat s holkami a předávat si zkušenosti, jak psychické tak fyzické bylo fajn. Tímto bych chtěla poděkovat Martinovi Vaňkovi za možnost být součástí tohoto kempu a doufám, že příště budu opět moct přijet.

Martina Panáčková, Jetsaam gym Brno
Jak se ti líbil kemp?
Kemp jsem si moc užila a trochu mě mrzí, že jsem nemohla zůstat až do konce. Všechno bylo skvěle zorganizované a všechny holky moc šikovný i přesto, že každá měla úplně jiný styl boje. Ráda se v budoucnu zúčastním podobného kempu.

Šárka Melínová, Tolja gym Praha
Jak se ti líbil kemp?
Jsem moc ráda, že jsem byla pozvaná. Jelikož jsem tady jediný kickboxer a zbylé holky jsou „thajky,“ jsou to super zkušenosti. Jejich styl je dost odlišný. Zároveň je tady půlka leváků, to taky jen tak nemáš. Myslí, že jsme si sedly jako parta a určitě bych to ráda zopakovala.

Viky Bulínová, Valetudo gym Znojmo
Jak se ti líbil kemp?
Upřímně, je to jako sen. Tolik fighterek na jednom místě. Jako kolektiv jsme si strašně sedly. Drbárna a společné večeře na denním pořádku. Tréninky byly strašně super. Všechny jsme zkušené zápasnice a každá s úplně jiným stylem. To nejde, abychom se od sebe něco nenaučily. Hodně se mi líbilo, když jsme si po tréninku sedly a probíraly naše zkušenosti se shazováním, pocity před zápasem a věci okolo. Přeci jenom jsme ve skrytu duše všechny květinky. Celé to prožíváme trochu jinak, než naši kolegové zápasníci. Děkuji Martinu Vaňkovi za možnost účastnit se tohoto kempu a doufám, že se v budoucnu podobné akce ještě zúčastním. 

Mariana Kútna, Titan gym Bratislava
Jak se ti líbil kemp?
Kemp sa mi veľmi páčil, myslím si, že je dobré, za sa takto stretnú zapasnicky, čo sa nepoznajú, je to taká fajn príprava na zápasy trénovať s novými ľuďmi v cudzom prostredí, zároveň sa medzi sebou môžme naučiť niečo nové. Páčila sa mi aj tá meditácia na konci tréningu.

Komentáře