TŘINEC Již zítra dopoledne vstoupí do nové druholigové sezony fotbalový Třinec. Utkání na stadionu pražské Dukly bude specifické zejména pro kapitána Ondřeje Kušníra, který před příchodem do Třince působil právě na Julisce.

Jak jste nachystaní na novou sezonu?
Věřím, že dobře, ale to nám ukážou až samotné zápasy. Víme, že začátek bude hodně důležitý a víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Začínáme na Dukle, budeme chtít odtamtud něco přivézt.

Pro vás to bude specifický zápas.
Někteří kluci, s nimiž jsem hrával, tam ještě jsou. Z Dukly jsem odešel před rokem, její kádr se za tu dobu obměnil.

Těšíte se na zápas proti svému bývalému týmu?
Těším se už hlavně na start soutěže. Příprava nebyla moc dlouhá, což mi vůbec nevadí.

Jak se vypořádáváte se změnou způsobu hry?
Trenér Habanec chce, abychom hráli kombinačně. Až začne soutěž, uvidíme, co nám protivníci dovolí. Nemůžeme si říct, že budeme hrát kombinačně jako Barcelona. Budeme se snažit hrát to, na co momentálně máme. Věřím, že budeme získávat body a hrát pohledný fotbal pro lidi, který se jim bude líbit. Přál bych si, aby diváků chodilo více než v uplynulé sezoně.

Co říkáte na změny na soupisce? Jedenáct jmen z ní ubylo, sedm nových se na ni objevilo…
Přišli kluci z ligy, kteří mají kvalitu. Věřím, že nám ve druhé lize pomůžou a budeme silnějším týmem než v předešlé sezoně.

Podle všeho úvodní tři domácí duely odehrajete na Městském stadionu. Bude to pro vás velká nevýhoda?
Nová tráva ještě není připravená je řídká. Taková je realita, chce to čas. Musíme to pustit z hlavy, problém to být nemůže. Vedlejší hřiště známe, trénujeme na něm. Na nové hřiště se už hrozně moc těšíme.

Komentáře