Nejvyšší ocenění získal polský režisér

BYSTŘICE V sobotu v Bystřici skončil 27. ročník Filmového babího léta. Byly vyhlášeny výsledky. Festival čeká i pár organizačních změn.

Na sobotním vyhlášení výsledků dvojí dávku radosti z 27. Filmového babího léta si odnesl snímek režiséra Piotra Subbotko Díra v hlavě (Dziura w głowie), který získal jak hlavní cenu Zlatý debut, tak cenu diváků. Porota zasedala ve složení: Olga Chajdas (Polsko), Petr Dubecký (Slovensko), Andrzej Kawala (Polsko), Miloš Máca (Česko), Vavřinec Menšl (Česko), Ondrej Šulaj (Slovensko), Tadeusz Wantuła.

Ve stejné kategorii si čestné uznání odvezl na Slovensko snímek Ostrým nožom režiséra Teodora Kuhna.

„Letos jsme se rozloučili s kategorií „Zlatý debut“, která přechází pod patronát 3Kino – MFF PRAHA,“ sdělil Tadeusz Wantuła, dlouholetý ředitel, a pomyslné žezlo předal již zmiňovaného pražského festivalu Vavřinci Menšlovi. Diváci se rozloučili s organizátory bouřlivým potleskem.

K závěrečnému promítání byl vybrán kontroverzní film Klérus, který přilákal mnoho zájemců.

I když festival skončil, nejen členové polského filmového klubu, ale i široká veřejnost se mohou těšit na promítání, a to 17. listopadu 2019. Titul filmu i čas projekce bude ještě upřesněn.

Komentáře