Nemocnice Třinec má nový gastroskop

TŘINEC Šetrnější vyšetření pacientů gastroenterologické ambulance Nemocnice Třinec umožní další nový gastroskop nejvyšší řady. Je vybaven celou řadou funkcí, které umožňují lepší diagnostiku a léčbu.

Díky novému gastroskopu se pacientům dostane rychlejšího a zároveň kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu. – Díky vynikající kvalitě obrazu můžou lékaři lépe diagnostikovat slizniční léze v jícnu a žaludku. Přístroj rovněž umožňuje zobrazit povrch sliznice s větším kontrastem. Toho je dosaženo užitím speciálně filtrovaného světla, díky kterému lze zachytit i drobné milimetrové změny a zlepšit diagnostiku i malých slizničních lézí. Navíc tento endoskop má možnost napojení oplachové pumpy a tím usnadňuje očistu sliznice v průběhu vyšetření – vysvětlila vedoucí lékařka gastroenterologické ambulance Anna Czyžová.

Ročně Nemocnice Třinec provede více než tisíc gastroskopických vyšetření, přičemž většina z nich se koná ambulantně. Přístroj v hodnotě téměř milionu korun byl hrazen z rozpočtu Moravskoslezského kraje, který nemocnici zřizuje.

 

Foto: TZ

Komentáře