Nemocnice Třinec má vakcínu proti koronaviru a očkuje

TŘINEC Celkem 25 ampulí s vakcínou proti nemoci COVID-19 dorazilo včera do Nemocnice Třinec. Očkovací látka společnosti Pfizer/BioNTech ihned putovala do speciálně vytvořené ambulance. Tam již netrpělivě čekalo 60 zdravotníků, kteří podstoupili očkování proti COVID19.

V Nemocnici Třinec byli včera naočkování vakcínou proti koronaviru první zdravotníci – Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie. Prioritní skupinou pro očkování je mimo jiné i zdravotnický personál, a proto bude vakcinace probíhat i během dnešního dne – uvedla mluvčí třinecké nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Pokud se jedná o přístupnost očkování proti covidu všem zájemcům v ČR, podle dostupných vládních informací situace vypadá následovně: do 15. ledna mají být v celé republice očkování pouze zdravotníci zajišťující péči o covid pozitivní osoby nebo senioři v domovech a jejich pečovatelé. Od 15. ledna by měl být v provozu centrální rezervační systém, který však bude na začátku otevřen pouze pro lidi nad 80 let věku. Od 1. února se pak budou moci hlásit do systému všichni obyvatelé Česka.

Foto: TZ

Komentáře