TŘINEC Post: pravý bek – to sedí, číslo pět – to také, slovenská národnost souhlasí také. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl, podél pravé lajny už „nejezdí“ Pavol Ilko, nýbrž Lukáš Lupták.

Půldruhého roku byl Pavol Ilko nedílnou součástí třinecké základní sestavy. Coby pravý obránce podporoval útok, dal i několik branek. Další trefy s největší pravděpodobností už nepřidá. Pavol Ilko prozatím nastupuje za juniorku, ovšem s tím, že trenéři ho mohou v případě nouze využít a nasadit do hry.

V červnu mu vyprší kontrakt, proto jsme mu nabídl nový, s výrazně lepšími podmínkami. Pavol však naši nabídku odmítl. Pokud se v průběhu jara dohodneme na další spolupráci, zůstane u nás, v případě, že nepodepíše, stane se v létě volným hráčem a bude moct jít kamkoliv,“ poinformoval generální ředitel Fotbalu Třinec Karel Kula.

Ilkovo místo na prvé obraně a dres s číslem pět převzal Lukáš Lupták – zimní posila z prvoligové Trnavy. Lupták je odchovancem Ružomberoku, u nás oblékal dres Baníku Ostrava a Příbrami.

V Trnavě si trenér přivedl nové hráče a na mě by zřejmě nezbylo místo. Rozhodl jsem se, že to zkusím v Třinci. Druhou českou ligu jako krok zpátky neberu, chci zabojovat o místo v sestavě a pomoct novému týmu k co nejlepšímu umístění,“ řekl Lukáš Lupták.

Komentáře