Se Znojmem se fotbalisté Třince rozešli smírně. Cienciala debutoval v základní sestavě

TŘINEC Bylo to o něco lepší než úvodních dvou duelech, přesto to na tři body nestačilo. Třinečtí fotbalisté tak stále čekají na první jarní výhru.

FK FOTBAL TŘINEC – 1. SC ZNOJMO FK 1:1

Třinečtí fotbalisté vyběhli v červených dresech a v prvním poločase hráli na opačnou bránu než obvykle.

Po dvou nezdarech trenér Třince sáhl do sestavy. Do brány poslal Michala Bártu, který přispěl k remíze několika bravurními zákroky.

Po stopce za 4 ŽK se vrátil do sestavy kapitán Ondřej Kušnír, hrál na stoperu místo Erika Šuly.

Na hrotu před René Dedičem dostal přednost Lukáš Hapal.

V základní sestavě vyběhl také záložník Lukáš Buchvaldek.

Na levém kraji zálohy naskočil Lukáš Cienciala. Pro třineckého odchovance to byl premiérový start od úvodní minuty. „Zpočátku jsem byl trošku nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Hrálo se mi docela dobře, snad jsem nezklamal,“ řekl 18letý fotbalista, člen české reprezentace do 18 let.

Do vedení se třinečtí fotbalisté dostali po protiútoku Tomáše Omasty, který opakovanou střelou rozvlnil síť.

Jihomoravané srovnali po rohovém kopu, k zadní tyči míč uklidil Mahamadou Dramé.

V kádru Znojma jsou tři bývalí hráči Třince – stoper Muamer Avdić,

krajní obránce Tomáš Cihlář

a útočník Jakub Teplý, jemuž se nedávno narodil druhý syn.

Znojmo mělo územní převahu a bylo o něco nebezpečnější. Po změně stran Jan Mudra nastřelil tyč.

Dvě minuty před koncem měl vítězný gól na kopačce Michal Klec, branku však z 13 metrů přestřelil.

BRANKY: 24. Omasta – 36. Dramé. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: Lupták, Bedecs, Klec, Kušnír – Kunca, Avdić. Diváci: 436. Poločas: 1:1.

TŘINEC: Bárta – Lupták (46.Janošík), Kušnír, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek, Weber, Klec, Cienciala (75.Schwendt) – Omasta – Hapal (81.Dědič).

ZNOJMO: Buček – Helísek, Avdić, Cuković, Cihlář – Beganović (76.Teplý), Dramé – Kunca, Machalík, Mudra (89.Cheredea) – Šmehyl (60.Maksić).