JABLUNKOV Jedním z fotbalistů nastupujících za divizní béčko Třince je Tomáš Bulawa z Jablunkova – odchovanec místního Spartaku.

Není to tak dávno, co jste nastupoval za Jablunkov v I. B třídě. Teď hrajete za rezervu Třince o tři soutěže výš.
Když jsem v třinecké juniorce končil, už jsem nepočítal s tím, že bych se ještě někdy mohl vrátit. Stalo se a jsem za to rád.

Jak k vašemu návratu do Třince došlo?
V zimě mě oslovil Tomáš Jakus, jestli to nechci zkusit. Tak jsem na to kývnul. Předtím jsem byl na zkoušce v Petřkovicích ve třetí lize. Měsíc jsem tam trénoval, ale pak mi řekli, že o mě nemají zájem. Když mě pak Tomáš oslovil, hned jsem na to kývnul. Začal jsem trénovat v Třinci, ale hrával jsem v Polsku za Cukrownik Chybie.

Jaký byl půlrok v Polsku?
To se vůbec nedá srovnávat s naší I. A nebo I. B třídou. Přístup Poláků k fotbalu je úplně jiný, sto a jedna. To samé platí i o fanoušcích. A je jedno, zda je to ekstraklasa nebo okręgówka.

Zvykl jste si na polské pivo?
Pár jsem si jich dal, ale není to jako naše.

V třineckém béčku byste měl využívat váš důraz a neústupnost v soubojích, souhlasíte?
Ano, tak mi to řekli. Divize je moc kvalitní soutěž, kde leckdy nastupují i exligisté. Důraz je potřeba. Sám o sobě mi však místo nezaručí, to moc dobře vím. Co mě překvapilo, že v týmu patřím spíše mezi zkušenější hráče.

Prý jste si vybral poněkud zvláštní doplňkový sport?
Občas chodím do zápasnického sálu v Třinci, abych si zlepšil obratnost. Věnuje se mi Dalibor Sikora, osminásobný mistr republiky. Musím říct, že zápas mi hodně pomohl, jak v otázce obratnosti, tak také dynamiky. Mým koníčkem je i cvičení. Kdybych nehrál fotbal, věnoval bych se mu intenzivněji.

Zatím však je pro vás sportem číslo jedna fotbal. Nedávno jste si v Jablunkově zahrál přátelák za Třinec proti prvoligové Karviné.
Jednou jsem přišel a trénink béčka a trenéři mi sdělili, že budu hrát. S áčkem jsem absolvoval herní trénink. Zpočátku jsem v tom zápase byl hodně nervózní, přece jej jsem tady v Jablunkově fotbalově vyrůstal, takže to bylo takové speciální. Po prvním doteku s míčem to ze mě spadlo. Každopádně jsem si to moc užil, proti ligové Karviné člověk nenastupuje každý den.

Komentáře