Noc kostelů se těšila velkému zájmu

JABLUNKOV, NÁVSÍ Již po jedenácté se v pátek 24. května po celé České republice konala Noc kostelů, která má umožnit široké veřejnosti setkat se s křesťanstvím. Rovněž v našem regionu se otevřely brány kostelů na několika místech. Nejinak tomu bylo na Jablunkovsku, kde se celá akce uskutečnila v duchu ekumenické spolupráce.

„Nesmírně mne těší fakt, že na Jablunkovsku křesťané bez rozdílu vyznání mezi sebou spolupracují, setkávají se. Příkladem toho byl letos již druhý ročník ekumenických předvelikonočních rozjímání na téma Ježíš Kristus pro náš život, která se konala ve Světovém muzeu Bible. Ze strany občanů se tato setkání těšila velkým zájmem,“ neskrýval radost pastor Jan Fojcik.

Program byl opravdu velmi pestrý.

Vše začalo u farního kostela v Jablunkově, kde nejen děti, ale i dospělí mohli zhlédnout divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků v podání Divadla Víti Marčíka. Herci všechny přítomné nejen pobavili, ale i poučili. Přítomní pak měli možnost vyjít na kostelní věž.

Noc kostelů pokračovala mší svatou ve Farním kostele Božího těla, kde s promluvou vystoupil pastor Jan Fojcik. O kulturní program se postaral evangelický sbor z Návsí.

Poté se program přesunul do evangelického kostela v Návsí na Večer chval. Tam zazpíval sbor Gaudeamus s kapelou. Nemohlo chybět Boží slovo od farního vikáře Grzegorza Oziębłowskiego, kazatele CASD Hynka Dony a pastora Jana Fojcika.

Vystoupil rovněž starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

„Byla to opět skvělá akce v duchu ekumenické spolupráce. Velmi mne těší, že křesťané na Jablunkovsku tak dobře spolu vycházejí,“ chválil akci jeden z účastníků.

 

 

 

 

Komentáře