Noční požár domu v Kojkovicích si vyžádal vážně zraněnou ženu a škodu téměř milion korun

TŘINEC Škodou za bezmála jeden milion korun a vážně zraněnou ženu si vyžádal noční požár domu v městské části Třinec-Kojkovice. Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru dnes pět minut před druhou hodinou ranní.

Na místo zásahu byly povolány profesionální jednotky ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Českém Těšíně, spolu s nimi zasahovaly i jednotky dobrovolných hasičů obce Bystřice, městské části Třinec-Kojkovice a Třinec-Guty.

Hasiči, společně s pohotovostní službou, vypli přívod elektrické energie do domu a na hašení nasadili nejprve tři, posléze čtyři vodní proudy, jeden za pomoci využití automobilové plošiny. Zásah komplikoval nejen těžce přístupný terén, ale i fakt, že z důvodu narušené střešní konstrukce nebylo možné vstoupit do budovy, neboť u domu došlo ke zborcení střechy.

Záchranáři ošetřovali jednašedesátiletou ženu, která se v domě, kde hořelo, nacházela. V okamžiku příjezdu byla při vědomí, zasahující lékař však zjistil, že utrpěla rozsáhlé popáleniny na více částech těla. Zasažena byla hlava, dýchací cesty, horní a dolní končetiny, i trup. Stav pacientky byl život ohrožující. Posádka musela postiženou uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty intubací a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři ošetřili popálené plochy a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté byla žena transportována do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava – uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Po ukončení zásahu zůstaly na místě dvě dobrovolné jednotky, Třinec-Guty a Třinec Kojkovice, které až do ranních hodin prováděly dohled nad požářištěm a případné likvidace skrytých ohnisek.

V ranních hodinách byl požár zlikvidován a předán Policii ČR. Přesná příčina vzniku požáru je stále v šetření, výše škody byla předběžně vyčíslena na 980 tis. korun.

FOTO: HZS MSK

Komentáře