REGION Nový soutěžní ročník, do kterého prozatím vstoupil jen druholigový Třinec, bude pro fotbalového diváka atraktivnější než ten předešlý.

Proč? Důvodů je hned několik.

Tak třeba druholigový Třinec. Angažoval trenéra z první ligy, Svatopluka Habance a ten zlanařil pod Javorový několik fotbalistů s ligovými zkušenostmi. Valenta, Kubala, Hlúpik i Machalík jsou zárukou vysoké ofenzivní kvality. Možná se k nim časem přidá i bombarďák Wojnar z Havířova.

Ostatně nový lodivod Třince se netají tím, že má v oblibě útočný fotbal. Prozradil, že má mnohem raději výsledek 3:2 než 1:0.

Třetím důvodem, proč může být návštěva druholigových zápasů v Třinci větší kratochvílí než doposud, bude nová hrací plocha, na kterou si stěžovali všichni soupeři Třince. Sportovní manažer Marek Čelůstka je přesvědčen o tom, že nový pažit bude vyhovovat především třineckým fotbalistům, a že na něm divákům nabídnou pohledný fotbal.

Po letech bude mít náš region svého zástupce v divizi. Čtvrtou nejvyšší soutěž bude hrát béčko Třince, tvořeno jeho odchovanci. Na rozdíl od juniorské ligy, jež byla podle většiny fotbalových trenérů i expertů krokem vedle, budou mít zápasy záložního týmu Třince náboj, neboť půjde o postup či sestup.

Regionální zástupce neschází ani v páté nejvyšší soutěži. Do krajského přeboru se po několika letech probojovali fotbalisté Bystřice.

První A třída bude mít tím pádem pouze dva regionální zástupce, a sice Jablunkov a Smilovice.

První B třída nabídne souboj čtyř týmů z našeho regionu – Mostů, Nýdku a Oldřichovic s Vendryní, které se proti sobě postaví hned v prvním kole.

A konečně okresní přebor, který bude po zrušení okresní soutěže nejnižší soutěží. Je rozdělen na dvě skupiny, v jedné budou startovat celky z Třinecka doplněné o Vojkovice.

K dosavadním účastníkům okresního přeboru – Bukovci, Písku, Hrádku a Neborům se přidají účastníci okresní soutěže – Smilovice „B“, Návsí a Milíkov. Na podzim se mezi sebou utkají doma i venku, takže fanoušci se mohou těšit na jedno derby za druhým.

A třeba také na to, co jim předvede Erik Szmek. Vloni s 29 góly ovládl střelecké tabulky.

Komentáře