O 13 míst víc, jen řidiči je ještě neobjevili

BYSTŘICE Obci se podařilo rozšířit parkoviště kousek od místního supermarketu. Přibylo 13 parkovacích míst. Jen si toho zatím málo řidičů všimlo.

I o tom v úterý debatovali bystřičtí zastupitelé. Většina z řidičů totiž dál čeká a často i brzdí provoz na silnici, až se uvolní škvíra těsně před vchodem do obchodu.

„Možná je to proto, že lidé mají plné vozíky a chtějí je vyložit rovnou do kufru vozu. Takto by s vozíkem museli přes silnici a ještě 50 metrů bokem a zase se s prázdným vůzkem vracet zpět. To se jim asi nechce,“ myslí si místní muž.

Při budování parkoviště se navíc podařilo vkusně ukrýt zčásti do země nádoby s odpadem. Hned to vypadá lépe, jde přece jen o centrum Bystřice.

Stejně jako není plně v kurzu nová část parkoviště, opomíjené zůstává i druhé starší za budovou Tesca. „Místo toho lidé pořád parkují hned ve vjezdu na chodníku,“ zlobili se někteří zastupitelé.

Starosta Roman Wróbel je informoval, že vzhledem k tomu, že míst k odstavení vozu je už dostatek, pověřil bystřické strážníky vybíráním pokut za tyto prohřešky.

Jana

 

Komentáře