O-O-Oceláři!!! Sekačky vylágroval Ondřej Kovařčík

TŘINEC Studuje vysokou školu, počítalo se s tím, že bude hrát za prvoligový Frýdek-Místek. Útočník Ondřej Kovařčík však zažívá sezonu snů. Vydobyl si místo v základní sestavě Ocelářů a v play-off patří mezi jejich klíčové hráče. V rozhodující semifinálové bitvě s Hradcem se podílel na obou gólech.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 2:1

První strat v semifinálové sérii s Hradcem se útočníkovi Aronu Chmielevskému náramně povedl. Po nahrávce O. Kovařčíka trefil horní růžek Rybárovy klece a stal se hráčem utkání.

„Klobouk dolů před Ondrou Kovařčíkem! V prodloužení dal vítězný gól a mě našel ideálně zpoza brány,“ smekl polský útočník a dodal: „Dali jsme do hry srdce, myslím si, že to bylo vidět. Těší mě, že jsme to zlámali v prodloužení, které nám moc nešlo.“

V oboustranně opatrném utkání Východočeši využili početní výhodu a opět si vynutili prodloužení. Tentokrát se v něm smáli Oceláři, postup do finále jim vystřelil Ondřej Kovařčík. „Pomstil“ svého mladšího bratra Michala, který po tvrdém (a nepotrestaném) faulu musel odstoupit ze hry.

O titul si to Oceláři rozdají s brněnskou Kometou, která procházela vyřazovacími boji jako nůž máslem. „Před třemi lety to s Litvínovem ve finále nevyšlo, tak snad první titul v nové Werk Aréně oslavíme letos,“ dodal Chmielewski.

BRANKY A NAHRÁVKY: 28. Chmielewski (O. Kovařčík), 69. O. Kovařčík (Polanský) – 45. Džeriņš (Bednář, Červený). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lhotský, Tošenovjan. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 4 904. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 1:0. Konečný stav série: 4:2.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Krajíček, Roth, Musil, Kovář, Linhart – Petružálek, Cienciala, Rákos – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

H. KRÁLOVÉ: Rybár – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibuļskis, Pláněk – Červený, Koukal, Smoleňák – M. Látal, Kukumberg, Bednář – R. Pavlík, Džeriņš, Cingel – Šimánek, Dragoun, Köhler.

 

Komentáře