JABLUNKOV Věcí na 5. Bleší trh v Jablunkově přibývá. Ale stále ještě zbývají dva měsíce na to, aby jste mohli něco přivést i vy. Akce se koná 16. června.

Její výtěžek se rozdělí pro Čtyřlístek pro hafany v Albrechticích u Českého Těšína, který odebírá opuštěná zvířata ze záchytné stanice v Návsí a snaží se jim najít nový domov. Dále pro třinecký domácí hospic Starouškov, který pečuje o přestárlé psy, organizaci Šance pro jejich život a kynology v Jablunkově.

Co už lidé darovali, se můžete částečně podívat i na Facebooku – Bleší trh daruj a pomáhej. Ostatní věci jsou zatím uskladněné ve sklepě organizátorek.

Přinést můžete – například oblečení, věci na zahradu, do domácnosti, keramiku a podobně. Organizátoři prosí, aby šlo o věci zachovalé, funkční, jen vám už doma překážejí.

Nemá smysl nosit zatuchlé, děravé oblečení či povlečení, ošoupané boty, naprasklou keramiku či sklo a podobně.

Dopředu se lze domluvit na odvozu na tel: 725 350 225 nebo 605 467 669. Další možnost je přinést věci rovnou trh, který potrvá od 8 do 15 hodin. Vše se bude prodávat za symbolickou cenu. Loňský výtěžek činil téměř 30 tisíc korun a rozdělil se mezi záchytnou stanici pro psy v Jablunkově a další organizace, které se starají o opuštěná zvířata.

Jana

Komentáře