O pátečním Corol warm-up day

JABLUNKOV Koronavir i nadále míchá kartami v kulturně-společenském dění. Plánovaná víkendová akce pořádána Rock Café Southock – Corol 2020 –  musela být přeložená na září. Ale i tak se pořadatelům podařilo v původním termínu uspořádat alespoň jednodenní „zahřívačku“ a v pátek nad soutokem Olzy a Lomňanky přece jenom zazněla gorolsko nuta.

V pátek v „Lasku u rokacza“ se konala akce Corol warm-up day, kterou uspořádal Rock Café Southock. Rokačská kuchyň tentokrát navařila gorolski jedzyni, na baru se prodával gorolski kwit a návštěvníkům byla dopřána i lidová hudba v podání kapel Potasz, Czymu Ni, Mionši a Muzička spod grůňa.

Páteční akce byla však pouze pomyslným zahřívacím kolem před Corol 2020, který se měl konat v původním termínu Gorolskigo Święta, tedy od 31. července do 2. srpna.  – Kvůli zpřísnění opatření jsme byli nuceni nejdříve akci přeložit. Když týden před původním termínem Krajská hygienická stanice omezení v našem kraji zase polevila, už jsme nestihli přeorganizovat všechny soubory, stánkaře apod. Rozhodli jsme se tedy alespoň v pátek uspořádat Corol warm-up day, který měl navnadit návštěvníky na Corol 2020, který se nakonec bude konat od 4. do 6. září – vysvětlil Jurek Goryl z Rock Café Southock.

Připomeňme: kvůli koronaviru bylo letos poprvé ve své více než 70leté historii zrušeno Gorolski Święto, jeden z největších folklorních festivalů v republice, jehož pořadatelem je Místní skupina PZKO Jablunkov. Tuto mezeru v kulturním kalendáři se rozhodl alespoň částečně vyplnit Rock Café Southock, který výjimečně a pro jednou přišel s nápadem uspořádat třídenní folklorní akci Corol 2020.

Komentáře