Koronavir zaútočil na sbor i klášter

JABLUNKOV Krajská hygienická stanice řeší nové ohniska koronaviru – a to v mužském pěveckém sboru Gorol a Domově svaté Alžběty. K včerejšímu dni bylo nemocných 18 sboristů včetně jejich 5 rodinných příslušníků. V klášteře Alžbětinek, který zároveň slouží jako sociální zařízení, onemocnělo více než 60 lidí.

V současné době se těžiště výskytu onemocnění koronavirem v Moravskoslezském kraji přesunulo z okresu Karviná do Frýdku-Místku, konkrétně do Jablunkova. V posledních dnech výskyt viru tam byl potvrzen dohromady u skoro 90 osob, celkově je v léčení více než 120 lidí.

Dle sdělení Krajské hygienické stanice v Jablunkově nyní existuji dvě ohniska nákazy. Prvním z nich je Mužský pěvecký sbor Gorol MS PZKO Jablunkov. Podle dostupných informací se někteří sboristé mohli nakazit koronavirem ve Visle, kde měl sbor koncert anebo, dle slov vedoucího souboru Jana Skupienia, „minimálně od tří členů Gorola, kteří byli nakažení už dříve, a kteří na koncertu nebyli. Nyní je v karanténě 18 členů sboru a pět jejich rodinných příslušníků.

Druhým, větším, ohniskem nákazy je pak konvent sester Alžbětinek, kde v Domově sv. Alžběty onemocnělo 29 rezidentů, 30 osob z personálu, čtyři osoby blízké a jedna osoba, která pravidelně navštěvovala kostel. V budovách kláštera včetně kostela probíhá dezinfekce a domov sv. Alžběty je v karanténě.

Úvodní foto: rehole.cz

 

Komentáře