Obecní politici si na odměnách polepší

Zastupitelé v Hrádku, Odměny se postupně schvalují ve všech obcích.

BYSTŘICE, HRÁDEK Obecní politici si polepší. Jak na bystřickém, tak na hrádeckém zastupitelstvu se nyní schvalovaly odměny zastupitelům na příští rok.

Začne totiž platit novelizovaný zákon o obcích, který mění koncepci odměňování pro neuvolněné členy. Tedy ty, kteří v samosprávě fungují při zaměstnání. Celkově na tom budou všichni lépe.

Nově se neuvolněným politikům bez posvěcení zastupitelstva nebudou kumulovat odměny za více funkcí, jako je například členství v radě a některém výboru zároveň. Obdrží pouze jednu, tu nejvyšší.

V Bystřici to znamená, že člen rady dostane měsíčně 7 380 korun, předseda výboru či komise 3 690 korun, člen výboru či komise 3 075 korun a řádový člen zastupitelstva 1 845 korun.

V Hrádku náleží neuvolněnému místostarostovi odměna 15 tisíc korun, členům rady 4 000 korun. Předsedům komisí a výborů 2 000 korun a členům výborů a komisí 1 500 korun. U dvou, kterým se funkce kumulují, udělali zastupitelé rovnou výjimku, a ti obdrží o pár stovek více.

„I když si všichni o něco polepšili, stále jsme jen na 55 procentech výše možných odměn. Navíc jsem rád, že novela zavedla mimořádné odměny, které budeme moci dát někomu z nás, kdo udělá něco nad rámec svých povinností,“ doplnil starosta Hrádku Robert Borski.

Jana

Komentáře