Obránce Roth musí na operaci. Nahradí ho Gernát

TŘINEC Hokejoví Oceláři posilují obranu. Červenobílé barvy slezského klubu bude minimálně do konce listopadu oblékat Martin Gernát.

Vysoký obránce, který má zkušenosti ze slovenské reprezentace, Champions Hockey League anebo Spengler Cupu, přichází do týmu v době, kdy se Oceláři budou muset obejít bez Vladimíra Rotha, kterého čeká operace.

Vladimír Roth (na snímku vlevo) – jeden z nejproduktivnějších obránců extraligy – nezasáhl do žádného z úvodních dvou utkání Champions Hockey League a před odvetami ve Švédsku a ve Finsku je jasné, že jeho problémy vyřeší nejefektivněji operační zákrok. Po něm by měl Ocelářům chybět odhadem 1-2 měsíce. Vedení úřadujícího vicemistra zareagovalo na celou situaci bleskově. Pod Javorový přichází vyztužit třineckou obranu pětadvacetiletý Martin Gernát.

„Vláďu je těžké nahradit, nicméně Martin je mladý, perspektivní obránce s reprezentačními zkušenostmi i s mezinárodním hokejem, který by měl být pro naši defenzívu posilou.“

Vláďu je těžké nahradit, nicméně Martin je mladý, perspektivní obránce s reprezentačními zkušenostmi i s mezinárodním hokejem, který by měl být pro naši defenzívu posilou. Věřím, že se mu u nás bude dařit, všichni budeme spokojeni a že tříměsíční hostování prodloužíme do konce sezony,“ prohlásil sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek na adresu zadáka draftovaného v roce 2011 Edmontonem Oilers.

Gernát, který je rodákem z Košic, reprezentoval Slovensko na mistrovství světa osmnáctiletých, také na světovém šampionátu do 20 let a se seniorskou reprezentací se v loňském kalendářním roce podíval například i na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem.

Povědomý je také českým hokejovým fanouškům, když se zúčastnil účastnil jízdy pražské Sparty do finále Ligy mistrů v roce 2017. Zahrál si také na Spenglerově poháru, když mezi Vánoci a Silvestrem stejného roku nastupoval v barvách Mountfieldu HK, do kterých se oblékl pouze na tento turnaj v rámci limitovaného hostování. Sám Gernát potvrdil, že jeho příchod do Třince se zrodil prakticky ze dne na den.

„Jsem šťastný, že o mě projevil zájem takový klub, který má nejvyšší ambice.“

„Byla to prakticky jen otázka dvou dnů. Trenér Varaďa zavolal jednomu finskému trenérovi, který pomáhal realizovat můj start na Spengler Cupu, že by potřeboval obránce. Já jsem v té době zvažoval návrat do Švýcarska, taky jsem se trochu poohlížel po Finsku, jestli by tam něco zajímavého nebylo, ale když přišla zpráva od mého agenta, že má o mě zájem Třinec, tak jsme se dohodli velmi rychle. Jsem šťastný, že o mě projevil zájem takový klub, který má nejvyšší ambice. A to jak v Česku, tak třeba i v Lize mistrů. Oceláři se dokonce chystají na Spengler Cup, takže mě jejich nabídka potěšila a teď už bude jen na mně, jestli tu zůstanu do konce sezony anebo ne,“ svěřil se Martin Gernát.

Urostlý obránce má vyřízeno u Ocelářů hostování do posledního listopadu s opcí do konce sezony. Za Oceláře by mohl poprvé nastoupit už v rámci Champions Hockey League, kde se svěřenci trenéra Varadi představí nejprve 7. září na ledě Djurgårdenu a o dva dny později na hřišti Tappary Tampere.

Komentáře