Letošní soustředění Elánu se vydařilo

MILÍKOV Pravidelné letní soustředění TK Elán Třinec se opět konalo předposlední týden srpna v Milíkově.

Je tu skvělé zázemí, k dispozici máme dva taneční parkety,“ vysvětlil jeden z trenérů Bogdan Sikora. „Spolupracujeme s výbornými externími trenéry nejen od nás, ale i z Polska, a tak se páry na parketech střídaly pod jejich dohledem,“ dopnil.

Přínos externích trenérů je obrovský. Tanečníci pilovali choreografii, opakovali základní kroky, ale i výraz jednotlivých tanců, učili se nové sestavy. Probíhaly hromadné lekce…

….a také individuální lekce.

Večer si všichni společně zopakovali, co se v daném dnu naučili. „Tanečníci trávili na parketu i osm hodin denně. Ale zvládli to s úsměvem. Zapracovali na své fyzičce, která je pro tanec nesmírně důležitá. První tři dny jsme se věnovali standardním tancům. Ve druhé polovině soustředění jsme se zaměřili na tance latinskoamerické,“ dodal nadšeně další z trenérů Marek Hila.

Zpestřením soustředění byl trénink s třineckými thaiboxery pod vedením Martina Vaňky. Tvrdý thaibox může mít  s ladným tancem hodně společného.

Jak velké, tak i malé tanečníky čeká náročný podzim, každý víkend se konají taneční soutěže po celé České republice. Taneční páry musí získat potřebné body a finálová umístění, aby získaly vyšší třídy, čímž se nominují na mistrovství republiky, kde již samotná nominace znamená úspěch.

Věřím, že taneční páry si ze soustředění odnesly nejen bolavé svaly, ale i spoustu cenných informací, zkušeností a zážitků, které zúročí na tanečních soutěžích,“ uzavřel Bogdan Sikora.

 

 

Komentáře