TŘINEC První posilu před pár dny představil úřadující mistr extraligy z Třince. Oceláře posílí obránce Tomáš Kundrátek, upsal se jim na tři roky.

Zadák Tomáš Kundrátek začal svou extraligovou kariéru v Třinci. V roce 2008 se vydal po draftu NHL do zámoří, jako číslo 90 si jej vybral ve 3. kole New York Rangers. Působil převážně v nižších soutěžích AHL a WHL, ale odehrál i 30 utkání v prvním týmu Washingtonu Capitals.

Po zámořské anabázi to Kundrátek zkoušel v KHL, kde postupně vystřídal dresy Dinama Riga, Slovanu Bratislava, Nižného Novgorodu a Kunlunu.

V klubu sídlícím v Pekingu Kundrátek zahájil loňskou sezonu. Za Rudou hvězdu odehrál 25 utkání a připsal si 3 kanadské body za asistence.

Jeho angažmá skončilo předčasně, po více než 10 letech se vrátil do Třince. Obránce, který při svém třineckém angažmá nosil na dresu číslo 84, odehrál za Oceláře 6 utkání, připsal si asistenci a v posledním utkání se rozloučil gólem do sítě Litvínova – dosud svým jediným ve všech 53 zápasech za Třinec během obou působení pod Javorovým.

Kundrátek byl také součástí třinecké výpravy, která se o vánočních svátcích zúčastnila Spenglerova poháru v Davosu. Zde svými výkony oslovil činovníky místního klubu, protože z Třince vedly jeho kroky právě do Davosu a devětadvacetiletý bek tak chyběl u oslav druhého mistrovského titulu Ocelářů.

V dresu účastníka švýcarské NLA se Kundrátek podílel na záchraně nejvyšší švýcarské soutěže. Kundrátek za Davos odehrál v koncovce základní části a bojích o udržení 19 zápasů s bilancí 1+3. Nyní už je urostlý bek opět Ocelářem.

Komentáře