Oceláři finálovou bránu neotevřeli. Chybělo málo…

TŘINEC Odveta semifinále hokejové Ligy mistrů opět potvrdila, jak blízká je ve sportu hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Oceláři zvítězili 4:2, v prodloužení soka přehrávali, přesto nakonec padli na nájezdy. Štěstí jim nepřinesl ani prezidentský kandidát Jiří Drahoš, jehož fandové nemilosrdně vypískali.

HC OCELÁŘI TŘINEC – JYP JYVÄSKYLÄ 4:3 sn

Do finále Champions Hockey League se probil lepší tým, ale štastnější. Oceláře může mrzet výpadek na ledě finského celku, kdy v rozmezí dvou minut třikrát inkasovali a odvezli si prohru 4:2.

Že se jedná o přijatelnou porážku, naznačil úvod odvety, kdy Růžička propálil Olkinuoru. Po první třetině byli v mnohem lepším rozmaru hosté, dali dva góly a zdálo se, že míří za postupem.

V prostřední periodě srovnal M. Kovařčík a v závěrečné periodě Musil s O. Kovařčíkem vymazali náskok finského týmu z prvního klání.

V prodloužení se častěji hrálo před brankou Jyväskyly, leč Oceláři ze své aktivity postupovou branku nevytěžili a pak prohráli po nájezdech.

Vše se dělo před zraky profesora Jiří Drahoše. Prezidentskému kandidátovi se nedostalo zrovna vřelého uvítání – většina fandů ho vypískala…

„Podali jsme neuvěřitelný výkon, byla tam obětavost a bojovnost, každý hráč nechal na ledě vše. Mrzí to. Zápas se nám docela povedl, ale tohle není moc podstatné. Šli jsme za výhrou a postupem, chtěli jsme to urvat. Po utkání panuje velké zklamání, ale musíme si z toho vzít ty dobré věci. Za pár dnů si možná řekneme, že to byl úspěch,“ řekl pro oficiální web Ocelářů útočník Michal Kovařčík. Se starším bratrem Ondřejem se podíleli na třech gólech Třince.

BRANKY A NAHRÁVKY: 3. Růžička (Marcinko, Rákos), 26. M. Kovařčík (Chmielewski, Dravecký), 48. Musil (M. Kovařčík), 51. O. Kovařčík (Cienciala) – 11. Vainio (J. Immonen), 18. J. Immonen (Hytönen), rozh. náj. J. Immonen. Rozhodčí: M. Andersson, Lemelin – Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 5 048. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0 – 0:0.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, Musil, Kovář – Růžička, Marcinko, Rákos – Chmielewski, Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Hrňa.

JYVÄSKYLÄ: Olkinuora – Kalteva, Vainio, Kuukka, Mikko Mäenpää, Jaakko Jokinen, Ikonen, Yonkman – Tuppurainen, J. Immonen, Nattinen – O. Louhivaara, Hytönen, Rooba – Turkulainen, Suomela, Puustinen – Kolehmainen, Stråka, Saari.

Komentáře