TŘINEC Napadlo by vás, že čtvrtfinálová série bude mít tak jednostranný průběh? Hokejisty Třince a Vítkovic také ne!

HC VÍTKOVICE STEEL – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:5

Stránský brzy dostal Vítkovice do vedení. Odpověď Třince? Svačina 1:1, Vrána 1:2, Hrňa 1:3 – skóre, které platilo po první třetině.

V prostřední periodě dal Schleiss kontaktní gól, nicméně výsledkový zvrat nepřišel. V poslední dvacetiminutovce Cienciala s Werekem stvrdili postup Ocelářů mezi čtyři nejlepší celky.

Zvládli jme přesilovky, v první třetině jsme odskočili o dva góly. Pak to bylo trochu nervózní, ale v přesilovce jsme dali gól na 4:2 a to nás uklidnilo. Rozhodly přesilovky, zodpovědnost a obětavost,“ řekl útočník Ocelářů Petr Vrána.

Před sérii si nikdo nemyslel, že to bude 4:0. Vítkovice mají kvalitu, ale po domácích zápasech jsme šli za postupem a věřili jsme si. Pár dnů si odpočineme, potrénujeme a nachystáme se na další sérii,“ dodal zkušený hokejista.

BRANKY A NAHRÁVKY: 3. Stránský, 27. Schleiss (Tybor) – 7. Svačina (Růžička), 10. Vrána (Doudera, Hrňa), 16. Hrňa (Roth, Růžička), 50. Cienciala, 60. Werek (Růžička). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Hynek, Zíka. Vyloučení: 7:6, Trška – Polanský 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 9 039. Třetiny: 1:3, 1:0, 0:2  Konečný stav série: 0:4.

VÍTKOVICE: Bartošák – Hrabal, Trška, Krenželok, Šidlík, Výtisk, Mrázek, Černý – Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Olesz – Schleiss, Lev, Dej – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Roth, Galvinš, Musil, Matyáš, Adámek – Svačina, Vrána, Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski.