Slezskou hokejovou ligu vyhráli hokejisté Nýdku

NÝDEK Pohár pro vítěze druhého ročníku Slezské hokejové ligy zvedli nad hlavu hokejisté Nýdku. Ve finále přehráli třinecké Pharaohs 6:2.

Do finálového utkání vstoupili lépe hokejisté Nýdku, po několika minutách vedli už 0:3. Tento stav platil i po první třetině.

Domácí Pharaohs snížili na 1:3, soupeř jim však vzápětí odskočil na tříbrankový rozdíl.

Za stavu 1:5 se Pharaohs prosadili v zápase podruhé, jenže poté J. Pav blafákem zvýšil na 2:6.

V bráně Pharaohs stál Petr Ščigel,

Nýdku chytal Eduard Wantulok.

Nýdek je o level výš, vyhrál zaslouženě. My jsme začali nervózně a ani jsme si pořádně nepřihráli,“ mávl rukou obránce Faraonů Tomáš Gorný. „S druhým místem jsme ale spokojení,“ dodal smířlivě.

Vytvořili jsme si dostatečný náskok, pak jsme si ho kontrolovali a dotáhli to do vítězného konce. Zpočátku nám nikdo nevěřil, trenér Růžička (Jiří Marsín) udělal v mužstvu pořádek a my se zvedli,“ řekl útočník Nýdku Pavel Marosz.

Utkání si nenechal ujít ani jeho bratr – pardubický útočník Rostislav Marosz.

Rostislav Marosz starší, coby asistent trenéra, stál na střídačce.

Samozřejmě spolu s Jiřím Marsínem – nýdeckým „Růžičkou.“

Střídačce Pharaohs pro změnu velí Michal Trávníček.

Na finálovém zápase nemohl chybět starosta Nýdku Jan Konečný.

Sektor fanoušků Nýdku seděl nad nýdeckou střídačkou.

Opačná strana tribuny patřila příznivcům Pharaohs.

Cenu pro nejproduktivnějšího hráče soutěže (33 bodů) převzal útočník týmu Nebory „C“ Vlastimil Labaj.

Vlastimil Labaj byl s 23 góly i nejlepším střelcem.

Nejvíce asistencí nastřádal Tomáš Suszka z Nýdku.