Oceláři potřetí zdolali Litvínov. Polanský má 500. bod

TŘINEC Ani o jediný bod se letos neochudili Oceláři v duelech s Litvínovem. Chemiky pokořili 5:1, 3:2 a 5:2. V posledním klání útočník Jiří Polanský dosáhl mety 500. kanadských bodů v extralize.

HC VERVA LITVÍNOV – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:5

Hned pět ze sedmi branek přinesly závěrečné okamžiky všech třetin – před koncem té úvodní Gerhát dostal Chemiky do vedení, v závěru prostředního dějství Linhart s Adamským otočili stav ve prospěch Ocelářů, jenže Hanzl vzápětí vyrovnal. V poslední minutě uzavřel na konečných 2:5 Rákos, ale už předtím dvoubrankový náskok jeho týmu zařídili Petružálek s Polanským.

„Pořád jsme měl dojem, že aktivita je na naší straně. Znovu nás bohužel provázelo to, co celou sezonu – na každý gól se hrozně nadřeme. Jsem rád, že se trefili Tomáš Linhart s Martinem Adamským, tyhle góly nás nakoply a dostaly do zápasu. Pak už to bylo lepší, ale někdy bychom potřčebovali lacinou branku, aby nás dostala do ještě větší pohody,“ řekl pro oficiální web Ocelářů útočník Jiří Polanský, který si připsal 500. bod v nejvyšší soutěži.

BRANKY A NAHRÁVKY: 20. Gerhát (F. Lukeš), 39. M. Hanzl (Trávníček) – 37. Linhart (Musil, Cienciala), 38. Adamský (Růžička, Adámek), 44. Petružálek (Polanský), 52. Polanský (Cienciala, Doudera), 60. Rákos. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváků: 5624. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:3.

LITVÍNOV: Petrásek – Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, Gula, K. Pilař – F. Lukeš, V. Hübl, Gerhát – Nejezchleb, Ihnačák, Vandas – Trávníček, M. Hanzl, Jánský – Matoušek, Jícha, Válek.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Musil, Jank, Adámek – Rákos, Marcinko, Růžička – Cienciala, Mikulík, Irgl – Adamský, Polanský, Petružálek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký.

Komentáře