Oceláři přemohli Piráty a přerušili domácí sérii bez vítězství za tři body

TŘINEC Po více než dvou měsících vyhráli Oceláři na svém kluzišti za tři body. Ke třetímu vítězství nad Chomutovem v této sezoně je dvěma trefami nasměrovala posila z Olomouce – Roman Vlach.

HC OCELÁŘI TŘINEC – PIRÁTI CHOMUTOV 4:2

Premiérové dva zásahy v třineckém dresu si útočník Roman Vlach schoval na konec úvodní a začátek prostřední třetiny. Pár minut nato se posila z Olomouce dostala do úniku a došla si pro faul. Přesilovku si Oceláři nezahráli, neboť Marcinko při signalizovaném trestu zužitkoval pobídku Hrni. Další kontr potáhl Martynek a předložil touš Adamskému, který zvýšil už na 4:0.

Piráti se dokázali do zápasu vrátit, v závěru druhé třetiny se prosadil Šťovíček a v úvodu té poslední Dietz. Třinečtí hokejisté si vítězství vzít nenechali, za tři body doma vyhráli po více než dvou měsících. Naposledy ve Werk Areně stoprocentně bodovali 22. října proti nováčkovi z Jihlavy.

„Těší mě, že jsem mohl přispět k vítězství Třince, kde jsem se vším maximálně spokojený. Byl bych moc rád, kdyby to takhle pokračovalo,“ řekl hráč zápasu Roman Vlach.

Kromě první branky v novém působišti centr druhé formace vstřelil svůj stý gól v elitní soutěži a současně stý gól Ocelářů v probíhající sezoně. „Ani jsem o tom nevěděl. Kluci v kabině říkali, že to budu mít drahé. Zaplatím svačinku a ještě něco do kasy,“ přiznal Vlach.

Před několika dny zaznamenal vítězný gól Olomouce na ledě Ocelářů. „Kluci si ze mě dělali srandu, že dám jeden gól a už jdu do Třince,“ usmál se.

BRAKY A NAHRÁVKY: 19. Vlach (Růžička), 21. Vlach (Marcinko, Růžička), 28. Marcinko (Hrňa, Musil), 30. Adamský (Martynek, Marcinko) – 40. Šťovíček (Mrázek), 43. Dietz (Koblasa, Flemming). Rozhodčí: Mrkva, Svoboda – Pešek, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4283. Třetiny: 1:0, 3:1, 0:1.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Roth, Jank, Musil, Adámek – M. Kovařčík, Marcinko, Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Martynek – Svačina, Mikulík, Cienciala.

CHOMUTOV: Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Koblasa, Huml, Vondrka – A. Dlouhý, Šťovíček, J. Havel – Poletín, Smejkal, Chrpa – Hlava, Chlouba, V. Tomeček.

Komentáře