Pomocí fotek vypráví příběhy o Lomné. Kam letíš zakletá divoká huso?

Zakletá divoká husa v zamrzlém proudu letí...

DOLNÍ A HORNÍ LOMNÁ Našlapal desítky kilometrů. Lesem, loukami, brouzdal kolem potoků a hledal. Zajímavé momenty, neobvyklé útvary, prostě místa, která vystihují obec, kterou miluje. Lomnou.

„V tomto případě nerozlišuji Dolní od Horní Lomné, kouzelné jsou pro mě obě vesnice, i když bydlím v té první,“ říká Vlastimil Kaniok.

Jelikož dnes fotí každý a dá se říct, že kde co, rozhodl se muž se svým fotomateriálem naložit jinak. Přidat k obrázkům příběhy. První cyklus nesl název Jestřabí, druhý Řeka. Ten je o Lomňance.

A následovat budou další cykly, protože celé údolí Lomné je příběhů plné. Jeho fotografie si můžete prohlédnout v hospůdce Doma v Dolní Lomné. Stojí to za to. My jsme vybrali jen pár z nich.

Náhrdelník ze zlata a perel potěší srdce kolemjdoucí ženy…
Modlitby kazatelů, těch prostředníků mezi zemí a nebesy… (Zvláštní skála ukrytá v lese na Kostelkách, kde se tajně v době reformace scházeli protestanté.)
Ďáblův pařát v souboji se světlem…
Stařeček s babičkou, ruku v ruce, kochající se krásami podzimního parku na lavičce na břehu.
Měj nás v srdci poutníku. Až budeš daleko, od těch tajemných, tichých lesních zákoutí, v pohodlí a teple svého domova, na svou pouť tím nádherným lesním chrámovím s pokorou vzpomínej.
Vlastimil Kaniok.

Příhěhy

Jana

Komentáře