Zdařilý vstup do Nového roku: Oceláři si podali Spartu

TŘINEC Po dvou domácích porážkách si Oceláři spravili chuť na kluzišti pražské Sparty a rok 2018 začali vítězně.

HC SPARTA PRAHA – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:5

Zprvu to s Oceláři vypadalo bledě, po trefách Pavelky a Klimka zaostávali za Sparťany o dva góly. Úvodní perioda skončila smírně, neboť v kompletním složení hrající Třinec srovnal díky brankám Růžičky a Krajíčka.

Na branky byla bohatá i prostřední perioda – Marcinko dostal Oceláře do vedení, jenže Klimek hosty o náskok připravil. Poslední slovo měli třinečtí hokejisté – Jank s M. Kovařčíkem jim v rozmezí dvou minut zajistili výhru 3:5.

„Po nevydařeném domácím utkání proti Zlínu jsme přijeli do Prahy s pokorou, ale zároveň s chutí začít nový rok vítězně. Výhra se nerodila lehce,“ uznal kouč vítězů Václav Varaďa.

„Po deseti vydařených minutách a dvou gólech se nám trošku splašily hlavy a mysleli jsme si, že to půjde lehce. Zaspali jsme začátek druhé třetiny, začali jsme hrát netaktický splašený hokej a Třinec nás vycvičil z produktivity,“ posteskl si trenér Pražanů Jaroslav Nedvěd.

BRANKY A NAHRÁVKY: 4. Pavelka (Forman, Pech), 12. Klimek (Forman, Pech), 22. Klimek (Pech, Forman) – 14. Růžička (Roth, Marcinko), 19. Krajíček (Polanský, Svačina), 21. Marcinko (Krajíček), 27. Jank (Svačina, Adamský), 28. M. Kovařčík (Vlach, Hrňa). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Klouček, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5 805. Třetiny: 2:2, 1:3, 0:0.

SPARTA: Laco – Piskáček, Kalina, Ďaloga, T. Pavelka, Z. Michálek, Nedomlel – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Reichenberg, J. Hlinka, Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Rousek, Pšenička, Uher.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Roth, Jank, Musil – Rákos, Marcinko, Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Martynek – Svačina, Mikulík, Cienciala – M. Kovařčík.