Oceláři versus Tampere 2:8. Ostuda, shodli se Svačina s Ciencialou

TŘINEC Po úvodních dvou zápasech Ligy mistrů jsou Oceláři bez bodu se záporným skóre 3:14. V pátek jim nařezal Djurgarden, včera schytali debakl od Tampere.

HC OCELÁŘI TŘINEC – TAPPARA TAMPERE 2:8

Mančaft trenéra Václava Varadi chtěl složit reparát za páteční propadák s Djurgardenem. Výsledek? Duel s Tapparou dopadl ještě hůř, v prostřední periodě Oceláři během pouhých čtyř minut inkasovali hned čtyřikrát a najednou prohrávali 0:5.

Na Ligu mistrů jsme se hrozně moc těšili, připadá mi to jako špatný sen. Těžko se mi to hodnotí, něco takového jsem nikdy nezažil. To, jak jsme odehráli ty dva zápasy, bylo ostudné,“ klopil oči třinecký útočník Vladimír Svačina.

Do zpěvu rozhodně nebylo ani jeho mladšímu spoluhráči z útoku. „Chtěl bych poděkovat fanouškům, že na nás nezačali pískat, protože v té druhé třetině to byla ostuda. Chtěl bych jim poděkovat za to, že fandili až do konce,“ řekl útočník Ocelářů David Cienciala.

Po dvou debaklech Oceláři neházejí pušku do obilí, čekají je ještě čtyři zápasy. „Do Švédska a Finska pojedeme s tím, že se tam budeme snažit urvat vítězství. Máme před sebou čtyři zápasy, ještě se s tím dá něco udělat,“ dodal Cienciala.

BRANKY A NAHRÁVKY: 38. Chmielewski (Vlach, Dravecký), 47. Cienciala (Doudera, Polanský) – 19. Järvinen (Malinen, Kemiläinen), 29. Järvinen (Malinen), 29. Jasu (Kuusela, Järvinen), 31. Karjalainen (Kemiläinen), 32. Erkinjuntti (Kuusela), 34. Elorinne (Karjalainen, Záborský), 40. Elorinne (Rauhala), 43. Ojamäki (Rauhala). Rozhodčí: Štefík, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 3276. Třetiny: 0:1, 1:5, 1:2.

TŘINEC: Hamerlík (32. Hrubec) – Krajíček, Doudera, Musil, Matyáš, Kovář, Haman, Bartko – M. Kovařčík, Marcinko, Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, Viedenský, O. Kovařčík – Chmielewski, Vlach, Dravecký. Trenér: Václav Varaďa.

TAMPERE: Heljanko – Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elorinne, Rautanen, Tanus, Utunen – Kuusela, Järvinen, Erkinjuntti – Karjalainen, Malinen, Záborský – Ojamäki, Jasu, Rauhala – Luoto, Järvinen, Levtchi. Trenér: Jukka Rautakorpi.

Komentáře