Ocenění pro nejlepší knihovnu v kraji letos putuje do Třince

TŘINEC Vítězem soutěže Knihovnická K2 se v tomto roce stala Knihovna Třinec. Soutěž, kterou pořádá Moravskoslezský kraj s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě, se koná od roku 2015 vždy na začátku října, v návaznosti na Týden knihoven.

Třinecká knihovna ocenění Knihovnická K2 získala za dlouholetou kvalitní a systematickou práci s dětmi a mladými lidmi. Ale také za mimořádné aktivity v době pandemie, stačí si připomenout, jak omezený byl kulturní a společenský život. Prostřednictvím moderních technologií zůstávaly mnohé knihovny se svými klienty ve spojení a sehrály tak v tomto náročném období velmi důležitou úlohu. Všem oceněním proto velmi gratuluji – uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že na ocenění bylo navrženo celkem devět knihoven v regionu.

Hodnotící komise udělila také dvě čestná uznání – Městské knihovně a informačnímu centru v Hradci nad Moravicí a knihovně města Petřvald.

Návrh na ocenění Knihovnická K2 může podat zřizovatel či provozovatel knihovny, knihovna Moravskoslezského kraje nebo fyzická osoba. Vítěze vybírala komise složená ze zástupců Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, pověřené knihovny a členové výboru pro kulturu a památky Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Knihovna Třinec jakožto vítězná knihovna získala finanční dar v hodnotě 50 tisíc korun.

Foto: TZ

Komentáře