Od zítřka mají důchodci nakupovat mezi 10 a 12 hod.

  ČR Podle dnešního vládního nařízení, dalšího v boji s koronavirem, by důchodci měli chodit do obchodů, lékáren či drogerií jen ve vymezených hodinách. – Rozhodli jsme, že vláda zakazuje všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin od 10 do 12 hodin, s výjimkou osob starších 65 let věku – sdělil premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci.

  Pravdou je, že opatření přímo nezakazuje starším občanům do obchodu jít i mimo vyhrazenou dobu. – Ale mimo tyto hodiny by do obchodů chodit neměli, protože tím ohrožují sami sebe – zdůraznil šéf krizového štábu Roman Prymula.

  Vláda také doporučila všem provozovatelům maloobchodních prodejen dezinfikovat nákupní košíky po každém použití, stejně tak kliky, madla, dveře, a to alespoň jednou za hodinu.

  Zároveň připomínáme, že nošení roušek od dnešní půlnoci je povinné v celé republice. Počet nakažených koronavirem lidí na světě překonal hranici 200 tisíc, v naší republice se blíží pěti stům. V Moravskoslezském kraji k dnešnímu ránu bylo nakažených koronavirem 34 lidí, z toho 17 v okrese Frýdek-Místek.

  Piktogram: depositfotos.com

  Komentáře