OSVĚTIM Pictorial Foto Beskyd je stále populárnější v sousedním Polsku. Od 25. února, kdy se konala slavnostní vernisáž, vystavovali své fotografie v galerii „Tyle światów“ v Osvětimi. Výstava nesla název Piktoriální Imprese. Tuto zajímavou výstavu bohužel zavřela pandemie koronavirusu.

V loňském roce se v Jablunkovském informačním centru kultury a informací v Jablunkově konala výstava fotografů ze sdružení Art Fokus 13 z Polska, kteří spolupracují z Pictorial Foto Beskyd z Jablunkova. Tvorba našich fotografů je zaujala, proto je polští piktorialisté pozvali právě tam.

„Nesmírně si tohoto pozvání vážíme. Atmosféra na vernisáži byla skvělá. Sešlo se víc jak třicet lidí, což nás příjemně zaskočilo. Věděli, s čím přijedeme, ale byli mile překvapeni z toho, co jsme dovezli. V Galerii Oświęcim máme vždy dveře otevřené, je to pro nás obrovská pocta,“ sdělil své dojmy Jiří Jurzykowski, jeden z členů Pictorial Foto Beskyd.

Jen pro doplnění – Co je to piktoriální fotografie?

Výsledné dílo piktorialistů vzniká spojením fotografie a autorovy fantazie, autor do fotografií vkládá příběh, tím nutí diváky přemýšlet. Je to výsledek autorovy fantazie.

Komentáře