Ohlédnutí: Akrobacie na kruhu přinesla medaile slečnám z Třince

ČR, TŘINEC Sophie Powell (11 let) a Sára Gajdicová (9 let) pod vedením trenérky Lenky Martynkové na celorepublikové soutěži Pole Princess získaly zlato a stříbro v Aerial Hoop tedy v akrobacii na kruhu. Kvůli koronaviru se letos soutěž konala online.

Pole Princess je první celorepubliková pole dance soutěž zaměřená přímo na děti od 5 do 17 let. Jejím pořadatelem je Circus! Dance Studio Nový Jičín. Novinkou pro letošní ročník, který se konal na sklonku října, bylo přidání divize Aerial Hoop, ve které právě dvě třinecké akrobatky uspěly.

Soutěž původně měla proběhnout v březnu, ale kvůli první covidové vlně byla přesunutá na podzim. Jelikož se na podzim dostavila druhá vlna koronaviru, pořadatelé soutěže se rozhodli pro soutěž online. Z mého, trenérského pohledu určitě to bylo pro naše holky i ostatní soutěžící méně stresující. Otázkou je, zda-li je to k prospěchu, neboť díky nervozitě před závodem a adrenalinu během soutěže se organismus vybičuje k lepšímu výkonu. Což v zázemí studia, bez diváků, nejde – přiznala trenérka Lenka Martynková (Šotkovská)z  třineckého studia Acrodancers.

S publikem či bez porotci hodnotili stejně – za nekontrolovaný pád mínus 10 bodů, za šňůru (frontsplit) s rozsahem nohou +-160° plus deset bodů, za nepropnuté špičky a kolena mínus 0,5 bodu za každý případ, za výmyk s pomocí či zapřením noh o kruh plus 3 body, atd. Celkově byla hodnocená obtížnost, provedení a umělecký dojem. 

Nejvíce bodů v kategorií 6 až 11 let získala Sophie Powell, v jejíž prospěch mluvila zejména technická náročnost a provedení. O dva roky mladší Sára Gajdicová vybojovala se ztrátou pouhých 16 setin bodu druhé místo. Obě slečny akrobacií na kruhu v třineckém studiu trénují dva roky.

Foto: Studio Acrodancers

Komentáře