Hořel byt v paneláku

TŘINEC Dnešní požár bytu v Třinci na Terase si vyžádal zásah několika hasičských jednotek. Tři lidé, z toho dvě děti, se nadýchali zplodin hoření, třináct osob bylo evakuováno.

Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen devět minut před půl devátou. K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanic HZS MSK v Třinci, Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z Bystřice a místní části Guty.

Požár zasáhl jednu místnost bytu ve čtvrtém patře, kouř se dostal i do vyšších podlaží. Hasiči k likvidaci nasadili jeden vodní proud, v průběhu hasebních prací v bytě nikoho nenašli. Lokalizovat se požár podařilo v devět hodin, zlikvidován byl o necelých 50 minut později.

Zachráněno bylo třináct osob, jedna z nich imobilní za pomocí vyváděcí masky. Deset lidí bylo evakuováno. Tři lidé se nadýchali zplodin hoření z toho dvě děti. Obě zdravotníci převezli do nemocnice k dalšímu pozorování, od hasičů dostaly plyšové hračky pro zmírnění stresové reakce – uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Byt i dům zasahující jednotky odvětraly přetlakovou ventilací. Příčina vzniku požáru je v šetření specialistů z řad hasičů i policie.

 Foto: tnj

Komentáře