Ohlédnutí: Alis run – Běh s úsměvem

BYSTŘICE Pátý ročníku Alis runu – bystřického běhu s úsměvem – píše svou historii. V bystřickém parku se poslední dubnovou sobotu sešli milovníci aktivního odpočinku. Na start se postavilo 189 závodníků z řad dětí, handicapovaných i dospělých.

„Myšlenka se zrodila v mé hlavě, kdy jsem svého času trochu popobíhala po různých závodech různých vzdáleností. Našla jsem v běhu relaxaci a díky němu jsem navštívila spoustu krásných míst v ČR…byly to závody, které jsem si užívala díky tomu, že jsem to chtěla zkusit a překonat stres ze závodu z dětství a zároveň to byla touha poznat nová místa a lidi,“ prozradila nám Alena Ciencialová, hlavní iniciátorka a zároveň organizátorka akce.

Závodilo se v tradičních kategoriích. Byly závody nejmenších dětí, ty běžely podle věku – 100 metrů, 500 metrů, jeden kilometr.

Po nich se na start připravili handicapovaní, výtěžek z Alis runu je věnován spolku Nikdy nejsi sám. Letos se povedlo vybrat 40 tisíc korun.

„Děkujeme Alence, díky ní i handicapovaní můžou ochutnat závodní atmosféru, můžou se postavit na start, je to pro ně nesmírně důležité a motivační. Výtěžek využijeme na organizaci táborů v létě,“ řekla Renata Czader, předsedkyně spolku Nikdy nejsi sám, který se zabývá pořádáním volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením.

O kulturní porgram se postarali….

…mladý roker Oliver Vaňka...

…a Klára Sikorová, kterou hudebně doprovázel Vojta Špiller.

Pak se na start postavili dospělí sportovci. Ti se mohli přihlásit do závodu na 5 kilometrů, nebo do hlavního závodu na 11 kilometrů.

„Pohyb, příroda, úsměv, úžasní lidé to je to, co mě na tom baví. Mým přáním je, aby se na Alis Runu setkali lidé bez rozdílu věku, fyzických schopností a zdatností, aby to byli třeba i lidé z jiného koutu republiky, tak jak jsem to měla i já. Stěžejní je rodinná atmosféra, a to si myslím, že už pátý ročník potvrdil. Setkáváme se se stejnými tvářemi a vidíme, že se naše malá rodinka rozrůstá díky tomu, že nechceme být mega závod, ale chceme, aby si to každý užil,“ dodala Ciencialová.

Myšlenka závodu byla splněna, neboť domů se všichni vraceli s dobrým pocitem ze skvělého sportovního výkonu v nádherné beskydské přírodě.    

Foto: Alis run, Lukáš Zabystřan, Renata Staszowska

Komentáře