Jízdu v autoškole absolvoval pod vlivem alkoholu

VENDRYNĚ Policisté z oddělení silničního dohledu si v neděli ráno ve Vendryni povšimli řidiče vozidla autoškoly, který jim byl známý z minulosti. Muže již dříve řešili za jízdu pod vlivem alkoholu. Proto se rozhodli vozidlo autoškoly zastavit a řidiče zkontrolovat. Udělali dobře, muž nadýchal 1,8 promile.

Při komunikaci s devětačtyřicetiletým řidičem pojali policisté podezření, že je pod vlivem alkoholu, což následně potvrdila dechová zkouška, která vykázala 1,80 promile alkoholu v dechu. Na místě si řízení vozidla převzala překvapená instruktorka autoškoly, která měla policistům uvést, že netušila, v jakém stavu je její žák – uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Důvodem, proč 49letý muž absolvoval jízdy v autoškole bylo, že mu na konci loňského roku skončil trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a nyní chtěl absolvovat přezkoušení v autoškole za účelem vrácení řidičského oprávnění. – Dopravní policisté předali věc kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok – dodala mluvčí.

 

 

Komentáře