Ohňostroj, Mikuláš a Mama od Queen

NÝDEK Královskou jízdu předvedl v Nýdku svatý Mikuláš, kterému cestu zametali pekelníci. Byl ohňostroj, rozsvícení vánočního stromu, příslib sněhu z bílků a plačící dojetím maminky.

Svatý Mikuláš s osobní stráží v podobě andělů se na nýdecké náměstí dostavil v kočáru (záznam této události máme na FB). Cestu mu razilo několik čertů, protože na náměstí se sešla snad celá obec. Starosta Nýdku Jan Konečný popřál všem krásný společný večer a také prožití  klidných a spokojených vánočních svátků. Nakonec přislíbil, že příští rok mikulášská akce určitě bude se sněhem, i kdyby ho měl ušlehat z vaječných bílků.

K nezapomenutelnému zážitku přispěly děti z mateřské školky, které rozplakaly nejméně polovinu rodičů s vánoční předělávkou písničky Mama od skupiny Queen. Nýdečtí se také naučili zaříkávadlo, které rozsvítilo vánoční strom.

I když páteční večer byl mrazivý, atmosféra byla skvělá. Děti za říkanku nebo písničku se radovaly z dárkových balíčků a rodiče se mohli zahřát svařáčkem či jiným teplým nápojem. Večer plný sousedských rozhovorů a dětské radosti ukončil úchvatný ohňostroj, který v dětských očích zanechal tu nádhernou jiskřičku naděje.

Komentáře