Vánoční koncert pro děti se zdravotním omezením

TŘINEC Úterní dopoledne ve Sborovém centru Hutník se neslo ve znamení koled a vánočních písní. Konal se tam čtvrtý ročník Vánočního koncertu pro děti se zdravotním omezením. Koncert organizuje Evropský spolek pro OZP.

Vánoční koncert je organizován pro klienty denních stacionářů Radost a Paprsek,  a také pro žáky střední a základní školy na Jablunkovské ulici v Třinci, ale i širokou veřejnost.

Hlavními aktéry letošního koncertu byli žáci soukromé ZUŠ Tutti music Třinec, kteří pod vedením Radka Morcinka předvedli řadu zahraničních i českých písní, ať už v sólovém či sborovém podání.

Veliký potlesk sklidilo rovněž keyboardové vystoupení Honzy Horáčka ze třídy Petra Turoně i klavírní číslo v podání zrakově postižené Pavlínky Folwarczné, která se připravuje pod vedením Vandy Žurkové.

Milým překvapením hudebního dopoledne byla studentka Gymnázia Třinec Magda Majetná, která i přes svoji hlasovou indispozici podala profesionální pěvecký výkon, za který si rovněž zasloužila ovace publika.

Atmosféra celého koncertu se nesla v přátelském a uvolněném duchu, diváci se spontánně zapojovali do programu svým potleskem, zpěvem i tancem, který je doslova zvedal ze židlí, a to především u tanečního vystoupení členek skupiny BCC.

„Pevně věříme, že si diváci odnesli z koncertu jen ty nejpříjemnější dojmy a zážitky, stejně jako všichni  účinkující, které jsme po jejich vystoupení obdarovali sladkou pozorností. Závěrem bychom rádi upřímně poděkovali našim donátorům, Ministerstvu kultury ČŘ a sponzorům, díky kterým můžeme společně podpořit dobrou věc,“ zhodnotila na závěr koncert Jana Turková, místopředsedkyně spolku.

Komentáře