Oznámení o možném pokusu o únos se nepotvrdilo

BYSTŘICE Rodiče v regionu znepokojila zpráva z médií, která se měla týkat pokusu o únos chlapce v Bystřici. Policie začala tuto událost šetřit a vydala informaci, že šlo o nedorozumění.

Minulý pátek 20. ledna 2023 ráno přijali třinečtí policisté oznámení, kdy se měl na autobusové zastávce v obci Bystřice snažit násilím někdo tahat mladistvého chlapce do auta.

„Věc začali prověřovat kriminalisté, kteří zjišťovali veškeré okolnosti a skutečnosti této události. V souvislosti s tím také vyslechli svědky a následně zjistili i uvedené vozidlo a jeho řidiče. Dle získaných informací se má jednat o řidiče taxislužby. V daný den, tedy minulý pátek, ho vzhledem k obtížně sjízdné silnici kvůli počasí, měl požádat řidič linkového autobusu o svoz cestujících ze zastávek v tomto úseku. Tomu měl řidič taxislužby vyhovět. Když dojel na zastávku, kde čekal chlapec, měla z vozidla vystoupit jedna z cestujících, oslovit ho a nabídnout mu odvoz. Chlapce to však mělo polekat a z místa utekl,“ uvedla  Kateřina Kubzová, policejní mluvčí.

Ujistila veřejnost, že podle získaných poznatků nedošlo k násilnému tahání chlapce do vozidla, což kriminalistům potvrdil i sám mladistvý. V souvislosti s tímto tedy nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

Komentáře