PANZERSHOW 2022

NÁVSÍ V sobotu 25. června se v restauraci U Mrózka v Návsí konal X.ročník Československé panzerschow, což je Mezinárodní výstava a soutěž plastových modelů, tanků, lodí a letadel, kterou uspořádal Spolek vysloužilých celníků Slezska.

Do soutěže se přihlásil rekordní počet modelů, kolem 350, z šesti zemí – z  Polska, Slovenska, Maďarska, Německa, Holandska a Česka. Soutěž probíhala ve třech věkových kategoriích – žáci do 14 let, junioři 14 – 18 let, nad 18 let jsou už seniorské kategorie. Pak jsou kategorie podle typu modelů – např. bojová technika velká, střední, malá, letadla – proudové, vrtulové, figurky, papírové modely.

„Výstavu organizujeme po třech letech, zájem je velký, což nás, jako organizátory těší. Co tady vidíte, jsou modelářské špičky, hodně těch kluků má tituly Mistra Evropy, Mistra Světa. Porota hodnotí modely podle toho, jak je model postavený, nabarvený, jestli tam modelář dal trochu nějaké inovace,“ řekl Radek Dostál,  hlavní organizátor celé akce.

 „Panzershow v Návsí je pro mne jednou z nejoblíbenějších akcí v roce. Bereme to jako rodinné setkání, všichni se známe. Většinou přijíždíme už v pátek, abychom nejen vystavovali své modely, ale i prožili chvilky s přáteli, kterých tu máme hodně. Popovídáme si, vyměníme si zkušenosti,“ sdělili účastníci výstavy, kteří do Návsí přijeli ze Slovenska.

Kromě výstavy a soutěže byl připraven bohatý doprovodný program nejen pro děti, ale i pro dospělé. Příchozí si mohli prohlédnout dobové uniformy.

Koupit modely, občerstvit se.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře